Що таке Дія Employment і чому на них переходять ФОПи з ІТ-компаній
ІТ-компанії, які є резидентами Дія City, почали активніше пропонувати спеціалістам співпрацю за трудовими контрактами. Зокрема, на них переводять і ФОПів. Про цю тенденцію DOU розповіли ІТ-спеціалісти та кілька сервісних ІТ-компаній на умовах анонімності (у розмові з редакцією ІТ-спеціалісти вживали термін Дія Employment, яким позначають трудові контракти для резидентів Дія City). ІТ-компанії не називають кількості переведених фахівців, посилаючись на конфіденційність інформації. Утім, у Мінцифри підтверджують, що така тенденція дійсно є. Кажуть, що з 2025 року для резидентів Дія City почали повною мірою працювати обмеження щодо співпраці з ФОПами, тож укладення трудових договорів стає популярнішим. Що за обмеження з ФОП мають резиденти Дія City (натисніть, щоб розгорнути)За словами представників Мінцифри, компанії-платники податку на прибуток, у яких річний дохід не перевищує 40 млн грн, можуть співпрацювати з ФОПами та іншими платниками єдиного податку (ЄП) без обмежень протягом всього часу роботи в Дія City.Для всіх інших резидентів виплати на ФОПів та інших платників єдиного податку не повинні перевищувати 20% від загальних витрат за минулий рік.Для тих компаній, які сплачують ПнВК, суми понад ліміт будуть оподатковуватись у розмірі 9%. Платники податку на прибуток повинні будуть додавати такі витрати до фінансового результату.Обмеження щодо співпраці з платниками єдиного податку, зокрема ФОПами, повною мірою запрацювали з 2025 року: до 2024-го — не було жодних обмежень, у 2024 році — виплати на ФОПів та інших платників єдиного податку не повинні були перевищувати 50%. Тож DOU розібрав, що це за модель співпраці, які там умови й податки і чому компанії переходять на неї. Спойлер — одним з важливих факторів є бронювання спеціалістів. Відповіді на запитання надала Вікторія Полянська, Senior Legal Counsel з компанії Intellias, що також послуговується трудовими контрактами.
ІТ-компанії, які є резидентами Дія City, почали активніше пропонувати спеціалістам співпрацю за трудовими контрактами. Зокрема, на них переводять і ФОПів. Про цю тенденцію DOU розповіли ІТ-спеціалісти та кілька сервісних ІТ-компаній на умовах анонімності (у розмові з редакцією ІТ-спеціалісти вживали термін Дія Employment, яким позначають трудові контракти для резидентів Дія City).
ІТ-компанії не називають кількості переведених фахівців, посилаючись на конфіденційність інформації. Утім, у Мінцифри підтверджують, що така тенденція дійсно є. Кажуть, що з 2025 року для резидентів Дія City почали повною мірою працювати обмеження щодо співпраці з ФОПами, тож укладення трудових договорів стає популярнішим.
За словами представників Мінцифри, компанії-платники податку на прибуток, у яких річний дохід не перевищує 40 млн грн, можуть співпрацювати з ФОПами та іншими платниками єдиного податку (ЄП) без обмежень протягом всього часу роботи в Дія City. Для всіх інших резидентів виплати на ФОПів та інших платників єдиного податку не повинні перевищувати 20% від загальних витрат за минулий рік.Для тих компаній, які сплачують ПнВК, суми понад ліміт будуть оподатковуватись у розмірі 9%. Платники податку на прибуток повинні будуть додавати такі витрати до фінансового результату. Обмеження щодо співпраці з платниками єдиного податку, зокрема ФОПами, повною мірою запрацювали з 2025 року: до Що за обмеження з ФОП мають резиденти Дія City (натисніть, щоб розгорнути)
Тож DOU розібрав, що це за модель співпраці, які там умови й податки і чому компанії переходять на неї. Спойлер — одним з важливих факторів є бронювання спеціалістів. Відповіді на запитання надала Вікторія Полянська, Senior Legal Counsel з компанії Intellias, що також послуговується трудовими контрактами.
Какова ваша реакция?