Китайські товари в Україні більше не будуть такими доступними: в чому причина

Українці активно здійснюють покупки в інтернет-магазинах, і популярність китайських платформ тут беззаперечна — багато хто купує на них дрібнички для себе або будує на цьому бізнес. Окрім цього, попит мають й інші міжнародні сайти, де можна замовляти одяг чи техніку.

Янв 19, 2025 - 13:08
 0
Китайські товари в Україні більше не будуть такими доступними: в чому причина


Проте нові зміни в законодавстві можуть ускладнити процес покупок. Раніше додаткові платежі застосовували лише до замовлень понад 150 євро, а тепер планується оподаткування всіх посилок, незалежно від їхньої вартості, навіть якщо вони надходять від родичів за кордоном.


Що пропонують нові законопроєкти?
У Верховній Раді вже зареєстровано низку законопроєктів, які стосуються оподаткування посилок. Про це повідомив Данило Гетманцев, голова фінансового комітету. Він зазначив, що ініціативу розробили українські бізнес-асоціації. Серед основних змін:

  • Усі інтернет-замовлення з-за кордону оподатковуватимуться ПДВ у розмірі 20%.
  • Якщо вартість посилки перевищує 150 євро, додатково стягується ввізне мито.
  • Посилки від знайомих чи родичів вартістю до 45 євро не оподатковуватимуться. Якщо сума перевищує цей поріг, діятиме податок у 20%.

Новий підхід до розрахунку податку
Законопроєкти пропонують механізми для прискорення митного оформлення таких посилок. Один із них — запровадження аналога IOSS (Import One-Stop Shop). У цьому випадку податок сплачуватиме продавець або маркетплейс, а його сума буде включена в ціну товару. Відтак, українцям не доведеться сплачувати додаткові мита при отриманні посилки, проте ціна товарів на міжнародних платформах зросте.


Цитата ініціаторів:
«Сплата ПДВ продавцем або маркетплейсом усуває необхідність додаткових платежів під час митного оформлення, що значно прискорить процедури».


Думки бізнесу та очікувані зміни
Українські підприємці позитивно сприймають ці ініціативи, адже це дозволить легалізувати діяльність багатьох дрібних підприємців. Крім того, зростання вартості закордонних покупок може стимулювати попит на вітчизняні товари чи імпортну продукцію, яка вже доступна в Україні.

Какова ваша реакция?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow